Hakkımızda

Kurumsal

İzmir’de yerleşik olan firmamız Alcaplast Plastik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, plastik geri kazanım sektörüne güçlü ve dinamik alt yapısıyla öncülük etmeye adaydır. Kurulduğu günden itibaren dürüst ve kaliteli iş anlayışını benimseyip, bu anlayışı misyonu haline getirmiş olan şirketimiz, paydaşları ile koordineli yaklaşımlar geliştirerek müşterilerinin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeyi amaçlamaktadır.

Temel prensiplerimiz arasında yer alan ilkelerden bazıları; kaliteyi standartlaştırmak, yüksek tedarik kabiliyeti ve müşteri odaklı çözümler üretmektir. Bizler sahip olduğumuz enerji ve dinamizmi, firmamız ve çevre için kullanmaktayız.

Öncelikli hedeflerimiz; firmamızı bölgesinde ve dünyada geri kazanım ve plastik ham madde imalatında adından söz ettiren firmalar arasında konumlandırmak ve aynı zamanda yarınlarımızı güvence altına alabilmek için, doğanın korunması ve yeşil bir dünyaya karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirebilmek amacıyla çalışmaktır. Sahip olduğumuz enerjimizi de bu yönde sarf etmekteyiz.

Yarınlarımız için enerjiyi güce dönüştürerek pazar ihtiyaçları ile paralel olarak farklılaşan ve müşteri odaklı geliştirilen stratejik adımlar atmaktayız. Alcaplast Plastik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak tüm paydaşlarımızla birlikte ortak değerler yaratmakta ve bu ortak değerlerin sürdürülebilirliğini iş politika prensibimiz olarak benimsemekteyiz.

Kurum kültürümüzü yansıtan değerlerimiz;

Tüm canlılara olan duyarlılığımız,
Dürüstlük ve tutarlılığımız,
Yenilikçi yaklaşımlar geliştirirken takım ruhumuzu hiçbir zaman kaybetmememiz ve içimizdeki dinamizmdir.

Bugün dünyadaki doğal kaynakların hızla tükeniyor oluşunun bilinci ile geri dönüşüm hammadde üretiminin doğa için önemi ve değerine inanıyor, üretim kapasitemizi her geçen yıl arttırmayı hedefliyor, toplum ve ülke ekonomisine katma değer yaratmaya devam ediyoruz.